Pre Slovenský olympijský a športový výbor sme pripravili aj komunikáciu podporného projektu Pripravení pomáhať. Slovenský olympijský a športový výbor vytvoril špeciálny rezervný fond na pomoc športovcom a ľuďom, ktorí sa vinou zastavenia či prerušenia súťaží pre pandémiu koronavírusu dostali do stavu finančnej núdze. K podpobnému kroku prostredníctvom našej komunikácie vyzval aj športové zväzy. 

Prvé finančné prostriedky z rezervného fondu však išli na podporu zdravotníkov, ktorí v prvej línii bojujú proti chorobe COVID-19. Slovenský olympijský a športový výbor a jeho nadácia podporili sumou 10-tisíc eur nadáciu pri nemocnici na bratislavských Kramároch. 

Spoločne sme sa zhodli, že v týchto dňoch financie najviac potrebuje zdravotníctvo. Chceme pomôcť nemocnici na Kramároch, aby bola pripravená na možný nával pacientov. Aj preto sme nečakali a pridelili sme prvú podporu z rezervného fondu priamo na pomoc tomuto medicínskemu zariadeniu,“ uviedla v tlačovej správe dvojnásobná strieborná olympijská medailistka v streľbe a členka správnej rady Nadácie SOŠV Zuzana Rehák Štefečeková.

Všetkým ľuďom bojujúcim v prvej línii patrí veľká vďaka za ich službu. Športovci chcú pomáhať aj týmto hrdinom v zdravotníckych zariadeniach. V ďalších týždňoch a mesiacoch by sme radi podporili aj športovcov i členov ich realizačných tímov, ktorí sa pre zrušené podujatia či súťaže a stratu zamestnaní dostali do finančnej núdze. Budeme pozorne sledovať situáciu a reagovať na podnety, ktoré dostaneme,“ doplnila Rehák Štefečeková.