Náš klient, VÚB banka, bol už po piatykrát výrazným spojencom pre organizátorov Bielej noci - najväčšieho festivalu súčasného umenia na Slovensku. Počas posledného septembrového víkendu v Bratislave ponúkol obyvateľom a návštevníkom Bratislavy pri tejto príležitosti aj niečo príjemné a užitočné navyše. 

Zážitok z Bielej noci umocnil doslova na tej najvyššej úrovni, keď počas 3 dní (a večerov) ponúkol 3-tisícom ľudí efektný výhľad na Bratislavu z 23. poschodia svojej centrály. Cestu za jednotlivými umeleckými inštaláciami a performance v meste uľahčovala aj praktická mobilná aplikácia, ktorá vznikla v spolupráci práve s VÚB bankou. Podpora banky ako hlavného partnera Bielej noci v Bratislave smerovala aj do inštalácie magického diela Gaia od umelca Lukea Jerrama - fotorealistickej zmenšeniny Zeme, ktorá patrila medzi najobdivovanejšie diela.

Naša agentúra mala možnosť odkomunikovať verejnosti a médiám túto pridanú hodnotu značky VÚB pre obľúbený, tentokrát trojdňový festival v meste - a to nielen v Bratislave ale aj v Košiciach (kde zavládne Biela noc od 4. do 6. októbra). Pri tejto príležitosti sme spolu s PR oddelením banky pozvali novinárov aj na spomínaný výhľad. V období pred aj počas festivalu sme sa podieľali na zabezpečovaní celkového media servisu v mene klienta, a to v úzkej (a veľmi príjemnej) spolupráci s PR tímom samotných organizátorov Bielej noci, ktorí odviedli pre všetkých veľký kus práce. 

Tešíme sa opäť o rok :-)

foto: Peter Ondrejka